Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obliczenie matematyczne
#51
To jest logiczne, że w podstawówce nie dadzą Ci równań z niewiadomą, bo dzieci dostaną jakiegoś urazu mózgu. Edukacja idzie stopniowo, w podstawówce uczą najprostszych rzeczy, ale niektórzy myślą, że kojarzenie kolejności wykonywania działań załatwi każde zadanie. Jestem ciekaw, czy mając jakieś układy równań, będzie kierować się kolejnością wykonywania działań. To są po prostu osoby uparte, boją się przyznać do błędu, bo myślą, że stracą w oczach innych. Nic z tym nie zrobimy. Big Grin
___
Reply
#52
Thumbs Up 
Przy sinusach i cosinusach pewnie też by kierował się kolejnością wykonywania działań.
xD
W tym to się muszę zgodzić. Chodzi o twoje ostatnie zdanie. Cool
Reply
#53
Napisałeś:
Natomiast przy 1 to :
6:2(x+2)=1
6:2x+4=1
6=1(2x+4)
6=2x+4
2=2x
x=1
1=1

... To z czarną magią uzyskałeś? Już druga linijka jest błędna, ponieważ tam MUSI być 3(x+2) czyli 3x +6
W matmie nie ma czegoś takiego jak dwie POPRAWNE metody, dzięki którym uzyskasz różne wyniki, jedna musi być błędna, a w całym działaniu< 6:2(1+2) > Musi wyjść 9

AtDown Moja Profesor od Matmy by się załamała psychicznie i wyrwała sobie serce
Reply
#54
Może błąd może nie. Po prostu wyliczyłem pierw nawias.
Kierując się twoim zauważonym "błędem" to i tak nie wyjdzie 9 tylko -5/3
Reply
#55
Trudno, żeby wyszło z tego 9 skoro jest przyrównane do 1. <brawo>

Atplus

;3
Reply
#56
Nie ma to jak hejtować po prostu bez niczego nawet nie próbując rozwiązać to innymi sposobami by dowieść czy aby na pewno rozwiązaniem jest 9... Spróbowałeś tylko najprostszego z możliwych działań i już się wywyższasz.
Reply
#57
Co tu rozwiązywać ? Kolejność wykonywania działań, 2 sekundy w pamięci i masz 9. Ludzie mylą kolejność myśląc że mnożenie i dzielenie to działania zamienne, jednak tak nie jest, one są równoważne czy wykonujesz je w kolejności zapisu w przykładzie
Reply
#58
Ty popełniając błędy chcesz pokazać innym, że nie mają racji ^^ Policz sobie tak jak podał Hayatoro dla 9. Zgadniesz co wyjdzie?
Reply
#59
Bug 
To jest działanie nieokreślone...
Czyli ma wiele wyników

Edit
Bezsensowny minus...
Reply
#60
Może popełniam błędy, a może nie. Czy to przeszkadza próbować? Człowiek uczy się też na błędach, więc wiesz... Ale nie przeszkadza mi to przecież próbować tego rozwiązywać na inne sposoby. Nikt nie mówi, że trzeba to najprostszym sposobem rozwiązać.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)