Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalszy kierunek..
#31
Shocked 
Chyba lepiej otworzyć budkę z kebabem i zarabiać 3tysie + , niż zasuwać 12h w McDonaldzie za 1000zł ._.

Ciekawy minus. Podpowiadam dobry kierunek .__.

-
Reply
#32
Jak nie jesteś dobry z matmy to będzie Ci ciężko.
Reply
#33
Hmmm od zawsze chciałem pracować w CD-Project Cool

AtGóra :
Z matmy jestem dobry, najlepszy w klasie ale nauczyciel mi stawia same 3.. Nie wiem czemu skoro ja zawsze mam dobrze. Na pewno mam dobrze.
Reply
#34
Techland robił kiedyś jakąś akcję chyba, że np. robili kurs projektowania leveli w grach i na końcu zbierali od uczestników ich prace i najlepszym proponowali staże, coś w tym stylu. Wink
Reply
#35
Życie nauczyło mnie i ciągle naucza że żeby do czegoś dojść to trzeba walczyć.
Reply
#36
Coś musi być źle. Chyba, że sprawdzasz ktoś ma tak samo jak ty, a ma więcej punktów to wtedy robi się to podejrzane i "leci do pani". ;_;
Reply
#37
Nie jest źle, bo mam 100% pewność że jest dobrze. Robie te zadania potem z mamą która zdawała matme rozszerzoną i mam korki z matmy raz na tydzien też robie zadania więc nie wiem czemu.
Reply
#38
Na medycyne musisz mieć jakies chyba b.dobre wyniki z egzaminu... Jednak czy sb poradzisz ? na maturze bedzie wymagana Biologia, Chemia, Matematyka... Przemyśl to wszystko sobie bo pójdziesz do dobrej szkoły a sobie nie poradzisz... Jak masz wybierać to polecam szkoły na miejscu u Siebie w mieście, ze względu na poziom...
Reply
#39
Medyków nam potrzeba.Studia są co prawda cię żkie, bo uczysz się 5 lat i masz baaaardzo dużo chemii no i musisz mieć silne nerwy.Co do informatyki uważam, że za 4-5 lat nastąpi przesycenie, bo informatyka oblegana jest od dłuższego czasu, a ta bańka musi kiedyś pęknąć.
Reply
#40
W każdym zawodzie musisz być ambitny, bo będziesz robił jako lekarz na kase chorych i co z tego. Po 10 latach, będziesz miał dość chodzić wokół mocherów i będziesz się zwracał do normalnych pacjentów jakbyś musiał.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)