Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co po gimnazjum?
#1
Witam. Jestem jeszcze w gimnazjum, ale mam problem z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Jedni z rodziny mówią tak, drudzy tak. Gdzie pójść najlepiej zawodówka, czy jak ? Angry
Reply
#2
Music 
patrz jaki wielki temat na ten temat.
Reply
#3
Myślisz, że czemu zakładam nowy ? Potrzebuję wiadomości krótko, zwięźle i na temat. Tam nie mogę znaleźć.
Reply
#4
Każdy, kto pyta, dostaje w tamtym temacie indywidualną odpowiedź, wystarczyło spytać.
Reply
#5
Otóż proszę Ciebie:

Również miałem z tym problem i nie jeden 3-cio gimnazjalista taki ma.

Najpierw kilka rad:
1. Nie ważne co mówią inni w rodzinie. Ważne co ty uważasz za stosowne.
2. Dobierz szkołę ponadgimnazjalną do swojego poziomu ( tak, żebyś nie miał trudności )
3. Poczytaj o szkołach w twojej okolicy i wybierz tę, która najbardziej będzie Ci odpowiadała.

A teraz o każdym typie szkoły ponadgimnazjalnej:

SZKOŁA ZAWODOWA:
- nie uczysz się zbyt dobrze i to, co przerabiasz w szkole jest dla Ciebie trudne
- nie widzisz swojej przyszłości na studiach.
- po szkole chcesz mieć zawód w ręku.

TECHNIKUM:
- uczysz się na średnim poziomie i jesteś w stanie przynajmniej trochę nauczyć się o tym, co mówią na zajęciach
- chciałbyś mieć fach od razu po szkole, ale jednocześnie nie jesteś pewny, czy nie zechcesz iść na studia ( po zawodówce teoretycznie jest taka możliwość, ale bądźmy szczerzy... )

LICEUM:
- uczysz się dobrze i zamierzasz iść na wyższą uczelnię. Nauka nie sprawia Ci kłopotów
- wolisz pracować umysłowo ( przy biurku ) niż fizycznie.

Podsumowanie:

Wybierz zawodówkę, jeśli od razu po szkole chcesz pracować. Technikum to takie wyjście pośrednie. Jeśli pójdziesz do liceum to studia i dobrze płatna praca stoją otworem.

PS. Oczywiście to, gdzie się dostaniesz zależy również od tego, jak napiszesz Egzamin Gimnazjalny.

Mam nadzieję, że pomogłem. (+?)
Reply
#6
Pomogłeś. Jeśli egzamin zdam pójdę do zawodówki. Do liceum nie mam co, uczę się przeciętnie. Smile
Taka rada ode mnie: Nie proś o plus, to zależy ode mnie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)