Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
Studia i szkoły wyższe
#31
Wszystkich humanów jest za dużo. ;c Niedługo braknie miejsca w McDonaldach. :_:
#32
W takim kraju jak Polska zaczyna brakować takich podstawowych zawodów typu: budowlaniec, hydraulik, szewc itd.
#33
Lightbulb
Jestem w II klasie LO i myślę od kilku lat o czymś w kierunku prawa, albo filologii japońskiej. Obydwa kierunki są już raczej "oklepane" (ale w sumie co teraz nie jest, jeśli chodzi o kierunki humanistyczne) ale tylko tam widzę siebie w przyszłości.

Jeśli miałabym wybierać rozsądnie to pewnie powinnam od razu brać pod uwagę jedynie prawo, ale coś mnie jednak ciągnie do tej japonistyki. Także trochę toczę ze sobą spór realia vs zainteresowanie studiowanym kierunkiem.
#34
Question
Ja bym jak najbardziej wybrał filologię japońską Smile Ogólnie wylecieć do Japonii Big Grin
#35
No tak, marzenie, ale dość ciężkie do zrealizowania. Trzeba mieć spory kapitał, żeby wybrać się do Japonii. Nie mówiąc już o tym, że raczej nie mam tam szans mając ukończoną jedynie filologię japońską.

Atdół
Oj, no nie wiem, czy zawsze postrzegają nas jako "bóstwo". Raczej jako coś bardziej egzotycznego, ale z drugiej strony mówi się też, że w Japonii jest spory rasizm.
#36
Naucz się japońskiego, staraj się gdzieś pracować na studiach, jeśli Twoi rodzice są w stanie to niech Cię chociaż częściowo wesprą. W Japonii jest ogrom możliwości Big Grin Jak tylko będą wiedzieć, że jesteś z Europy przywitają Cię z największymi honorami. Europejczycy w Chinach, czy Japonii są dla nich prawie jak bóstwo Tongue I pomyśl ilu Japończyków by Cię chciało wziąć za żonę. Smile Jeszcze pewnie będzie wielu co sami utrzymają rodzinę Smile
#37
Szkoła do której pójdę po gimnazjum w jakimś stopniu zadecyduje jaki zawód będe wykonywał w przyszłości.. Myślę żeby iść do Samochodówki i w przyszłości być Mechanikiem co o tym myślicie ?
#38
Thumbs Down
W tym momencie to bardzo dobry wybór Smile Brakuje takich ludzi w Polsce.
#39
Rainbow
Mechaników, serio? Przyjrzyj się każdej szkole zawodowej/technikum to zobaczysz w nawet małym mieście przynajmniej 2 klasy samych mechaników samochodowych...
#40
No dobrze w małym mieście i 50% tych osób nie przeprowadza się do dużego miasta tylko zostaje. W dużych miastach jest mało ludzi z zawodami fizycznymi. W Polsce zaczyna za dużo być "elit" społecznych.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)